Pomoc

Przedstawiamy odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące drukarni Warszawa.

CZAS DOSTAWY ZAMÓWIENIA

Przy każdym produkcie podany jest termin wysyłki. Przesyłki dostarczane są przez kuriera w 99,9% przypadków następnego dnia. Maksymalny termin dostawy to 72 godziny. Termin wysyłki zależy od godziny, w której wyślesz potwierdzenie zapłaty na nasz email.

ILE KOSZTUJE WYSYŁKA?

Koszt wysyłki kurierem jest darmowy na terenie całej Polski.

SPADY DRUKARSKIE

Spady to obszar druku, których wychodzi poza linię cięcia. W przypadku druku najczęściej stosuje się spady 3 mm. To znaczy projekt jest powiększony z każdej strony o 3mm.

PRZYKŁAD: Wizytówka, która po obcięciu ma wymiar 90 x 50 mm (jest to rozmiar netto) do druku musi mieć przygotowane tło o wymiarze 96 x 56 mm (to jest rozmiar brutto), czyli dodane do każdej krawędzi 3 mm. Oprócz tła jeżeli do linii cięcia dotykają elementy graficzne muszą też zostać wypuszczone o 3 mm poza tę linię. Najlepiej zobrazuje to poniższa ilustracja.

spady drukarskie wizytówki schemat określający ustawienia marginesów i spadów drukarskich wizytówki

Ważna uwaga dla grafików. Przy ustawianiu wymiaru nowej pracy należy nadać jej wymiar netto. Aby uzyskać wymiar brutto, trzeba dodać spad 3 mm przy eksporcie do pliku pdf. W ustawieniach eksportu do pliku pdf jest sekcja, w której ustawia się wartość spadu, przedstawia to poniższe zdjęcie.

ustawianie spadów drukarskich w programie Corel Draw zrzut ekranu, na którym widać miejsce gdzie ustawia się spad w programie CorelDraw

Zdjęcie przedstawiające ustawienia spadu przy eksportowaniu do pdf-a w programie CorelDraw. Aby ustawić spad przy eksporcie do pdf w programie CorelDraw należy wybrać: menu Plik -> Publikuj jako pdf -> Ustawienia -> Uwstawienia drukarskie